Pietruszka

Pietruszka eMoja FarmaPietruszka jest znana już od ponad 2000 lat. Liście, korzenie, nasiona wykorzystywane są w medycynie ludowej od stuleci. Świeże liście pietruszki są bardzo pożyteczne i mogą być używane jako składnik zdrowego trybu życia. Korzeń pietruszki jest stosowany w leczeniu wzdęć, zapalenia pęcherza moczowego oraz dolegliwości reumatycznych. Problemów z nerkami. Oczyszczaniu z toksyn.

.

Pietruszka uprawa – wymagania

Stanowisko : Będzie dobrze rosnąć w słońcu i półcieniu.

Temperatura : Dobrze rośnie w okresie wiosny. Latem wzrost przestaje być tak intensywny. Terminy siewu od marca do maja. Nasionka kiełkują już w temperaturze od dwóch stopni.

Gleba : Wzrost będzie słabszy w glebie gliniastej, lekkiej i poniżej kwasowości  6,5 pH. Dobrze jest przechakać miedzy rzędami i napowietrzyć ziemię.

Podlewanie :

Sąsiedztwo : Nie uprawiać jej z sałatą.  Lubi się z porem

Dodatkowe informacje :

Jest trudna w uprawie. Jest odporna na mrozy a niektóre odmiany potrafią przezimować. Jest rośliną dwuletnią , w pierwszym roku wytwarza korzeń spichrzowy a w następnym długa łodygę sięgającą 90 cm. Kwitnienie zaczyna się w drugim roku po oborniku uprawa dopiero po 2 roku. Pietruszka ma długi okres wschodu, nieraz do miesiąca a w gorszych rodzajach gleb jeszcze dłużej.

Tutaj możecie kupić albo obejrzeć:

 

Dodaj komentarz

Close Menu