Sałata

Sałata - eMoja FarmaSałata warzywo jednoroczne lub dwuletnie. Zależne od gatunku. Dosyć łatwe w uprawie. Bardzo duża ilość odmian późnych jak i wczesnych.

Sałata uprawa – wymagania

Stanowisko : Najlepiej stanowisko słoneczne

Temperatura : Odporność na mrozy do minus pięciu stopni. Ma nieduże wymagania cieplne, najlepsze wschody uzyskuje się w temperaturze 16-18 °C, jednak nasiona kiełkują już w temperaturze 3-4 °C..

Gleba : Gleba żyzna, piaszczysto gliniasta. Przedział PH miedzy 6,5 – 7,5. Nie wyda plonu na glebie piaszczystej.

Podlewanie : Ziemia najlepiej przez cały czas wilgotna, nie dopuszczać do przesuszenia.

Sąsiedztwo : Bardzo dobrze rośnie  w towarzystwie Marchwi, kopru , rzodkiewki i szpinaku. Nie lubi się z pietruszką

Dodatkowe informacje : Następnie sadzimy na rozsadę albo wprost do gruntu. Zanim będziemy przesadzali czekamy na liście właściwe- 5,6 liści. Rozstaw zależy gatunku. Producent zazwyczaj podaje wszystko na opakowaniu. Rozsadę możemy zacząć siać w połowie lutego. Pod osłony wybieramy początek marca, a do gruntu połowę. Możemy nasionka wysypać na watę i podlać wodą. Bardzo przyspieszy w ten sposób kiełkowanie. Często zdarza się ze po przesadzeniu pierwsze największe liście więdną. Najlepiej usnuć wtedy to co nie ładnie wygląda żeby nie prowokować chorób . Sałata kiedy będzie już większa staramy się nie lać po liściach. Dobrze jest dosiewać sałatę po parę sztuk. Kiedy nagle będziemy mieli do zebrania cały plon okażę się ze więcej wydaliśmy niż zjedliśmy.

Tutaj możecie obejrzeć albo kupić :

Bardzo popularna sałata Królowa majowych

Ciekawa odmiana sałaty Sałata Lollo Bionda

Nie mogło zabraknąć Sałata Lodowa Saladin

Jeszcze Sałata Krucha

Dodaj komentarz

Close Menu