Ściana drzew

emoja-farmaŚciana drzew. Wiosną kiedy zielenieje wygląda ładnie . A teraz gdy jest ponuro, niebo jest zachmurzone, nie jest już tak fajnie… Ta ściana graniczy dokładnie z moją działką i bierze bardzo dużo światła. Nasiona nie wychodzą bo gleba w tym miejscu jest ciągle wilgotna i zimna a gdy co któreś wyjdzie nie może się w pełni rozwinąć.

Ściana drzew

Zostaje małe i szybko choruje.Postanowiłem że zrobię trochę porządku poza moimi granicami. Nieraz nawet przechodzi mi myśl że jak uporam się z tą działką  i zrobię wszystko co przyjdzie mi po drodze głowy to później zajmę się tymi zaroślami, korzeniami, butelkami, śmieciami, starymi płytami, oknami, kawałkami azbestu, spodniami, bluzami  i Bóg sam jeszcze wie co tam znajdę. Jest tego jakieś 800 metrów. Teraz spytacie sobie :  po co on znalazłem sobie działkę w takim miejscu?. Dlatego ze mieszkam w bloku i kończę pracę o 15 i robienie czegokolwiek na ogródku czy wcinanie drzew czy zbieranie śmieci, kopanie i pocenie się przy tym jest lepsze niż siedzenie przed tymi zasmrodzonymi blokami. Poza tym chciałem z czegoś zniszczonego, kompletnie nie mającego ładu zrobić coś . Więc sami widzicie jak to wygląda. Tam wyżej na pierwszym zdjęciu to lewa strona mojej działki.Ściana drzew

Tutaj zdjęcie trochę dalej od lewej. emoja farmaA Tutaj prawa strona. Do tego momentu to połowa działki. Tam dalej nie ma już tylu drzew. Są tam pojedyncze krzaczki z którymi nie będą już tak czasochłonne. Wszystko to będzie wycinane. Są też tutaj narzucane gałązki które zostaną wrzucone do rębaka i rozdrobnione na wór. Zostanie on wysypany na grządki. Istnieje pewna metoda która polega na sadzeniu i stopniowym przysypywaniu rosnących warzyw wiórkami  do wysokości 10 cm. Powoduje to że gleba jest cały czas wilgotna i żadne chwasty nie są się w stanie przebić  przez tak ściółkowane podłoże. Jeżeli zajrzycie na Angielskie fora to ten sposób zdobywa coraz więcej zwolenników. Na dniach zdam relacje z wycinki. Coraz bliżej do wiosny….

 

Dodaj komentarz

Close Menu